V sobotu 12. října 2019 Sportovně-střelecký klub Poruba - Skalka již potřinácté organizoval soutěž v brokové střelbě na letící terč s názvem "Porubský holoubek", která je současně otevřeným mistrovstvím klubu. Soutěž organizuje sekce zájmové střelby a řídí se místními, leč zavedenými pravidly.

V soutěži startovalo 11 střelců. V základním kole se dařilo Petru Bláhovi, až s odstupem mnoha bodů se za ním vytvořila vyrovnaná šestičlenná skupina, ze které se vydělili semifinalisté. Obhájce titulu Aleš Zedník dosáhl jen průměrného výsledku, což mu neumožnilo postup do závěrečných kol. K postupu mu přitom stačil jediný zdařilý zásah.

Semifinále se stalo dramatickou podívanou, když v první dvojici do té doby úspěšný střelec Petr Bláha začal dělat chyby a podlehl Miroslavu Režnarovi, v druhé dvojici došlo na napínavý rozstřel mezi Petrem Kuśem a Filipem Skotnicou, který nakonec minul terč a prohrál.

V boji o třetí místo byl úspěšnější Petr Bláha, který porazil Filipa Skotnicu. Ve finále se Petru Kuśovi vrátila forma z prvních kol a vysoko na body porazil Miroslava Režnara.

Kromě Aleše Zedníka v prvním kole ze soutěže vypadli dřívější semifinalisté Leo a František Luzarovi, naopak Petr Kuś zvítězil jako úplný nováček soutěže, také díky brokové kozlici Bajkal IŽ 27-M z Iževského mechanického závodu, který je součástí koncernu „Kalašnikov".

V sobotu 26. října 2019 v návaznosti na výročí vzniku ČR a se vzpomínkou na svého dlouholetého předsedu uspořádala jednota Ostrava 1 Československé obce legionářské soutěž vojenské všestrannosti „Memoriál generálporučíka Mikuláše Končického“.

Generál Končický, tankista, osvoboditel Ostravy, nositel Řádu Bílého lva a celé řady dalších vysokých vyznamenání, ale především blízký kamarád „Kosťa“ zemřel v prosinci 2015. Až do vysokého věku si udržoval fyzickou kondici výstupy na Lysou horu a pravidelným plaváním. Proto organizátoři se rozhodli, aby kromě prvků armádního výcviku soutěž připomínala záliby pana generála.

Ranního nástupu na střelnici v Petřvaldu u Karviné se zúčastnilo téměř třicet soutěžících. Tříčlenné družstvo SSK Poruba tvořili Petr Bláha, Aleš Zedník a Petr Kuś.

První disciplínou byla střelba, a to ze služební pistole ráže 9 mm na 10 a 15 m. Podmínkou bylo, že vyhlášení soutěže proběhne v Národním památníku II. světové války v Hrabyni po ukončení orientačního pochodu Smolkov - Hrabyně.

Účastníci položili květy k pomníku čsl. tankistů ve Smolkově.

Poté museli pomocí mapy a buzoly najít trasu mezi pozůstatky opevnění z 30. let a dojít do Hrabyně. Zde byly slavnostně vyhlášeny výsledky:

Absolutním vítězem se stal Jiří Stoch z 3. pěší roty Aktivních záloh, na druhém místě skončil Martin Pavlíček, třetí místo obsadila Alexandra Ševčíková.

Teprve po skončení ceremoniálu při pohledu na kolující výsledkovou listinu vyšlo najevo, že u výsledku Petra Bláhy udělali rozhodčí osudovou chybu v součtu dvou čísel a tím jej připravili o pohár za třetí místo.

Nicméně v té chvíli už byl protest zbytečný, takže Petr Bláha se s výsledkem smířil.