Vytisknout

V sobotu 12. října 2019 Sportovně-střelecký klub Poruba - Skalka již potřinácté organizoval soutěž v brokové střelbě na letící terč s názvem "Porubský holoubek", která je současně otevřeným mistrovstvím klubu. Soutěž organizuje sekce zájmové střelby a řídí se místními, leč zavedenými pravidly.

V soutěži startovalo 11 střelců. V základním kole se dařilo Petru Bláhovi, až s odstupem mnoha bodů se za ním vytvořila vyrovnaná šestičlenná skupina, ze které se vydělili semifinalisté. Obhájce titulu Aleš Zedník dosáhl jen průměrného výsledku, což mu neumožnilo postup do závěrečných kol. K postupu mu přitom stačil jediný zdařilý zásah.

Semifinále se stalo dramatickou podívanou, když v první dvojici do té doby úspěšný střelec Petr Bláha začal dělat chyby a podlehl Miroslavu Režnarovi, v druhé dvojici došlo na napínavý rozstřel mezi Petrem Kuśem a Filipem Skotnicou, který nakonec minul terč a prohrál.

V boji o třetí místo byl úspěšnější Petr Bláha, který porazil Filipa Skotnicu. Ve finále se Petru Kuśovi vrátila forma z prvních kol a vysoko na body porazil Miroslava Režnara.

Kromě Aleše Zedníka v prvním kole ze soutěže vypadli dřívější semifinalisté Leo a František Luzarovi, naopak Petr Kuś zvítězil jako úplný nováček soutěže, také díky brokové kozlici Bajkal IŽ 27-M z Iževského mechanického závodu, který je součástí koncernu „Kalašnikov".