Vytisknout

Členové SSK Poruba se zúčastnili 1. ročníku soutěže Memoriál generála Mikuláše Končickéh

V sobotu 12. listopadu 2016 v návaznosti na Den veteránů a se vzpomínkou na svého dlouholetého předsedu uspořádala jednota Ostrava1 Československé obce legionářské soutěž vojenské všestrannosti „Memoriál generálporučíka Mikuláše Končického“.

 

Disciplíny pro 9 čtyřčlenných družstev byly následující:

První disciplína se družstvu SSK nevydařila, protože kanoe družstva číslo 5 s Alešem Zedníkem ztroskotala na čtvrtém jezu.

Ve střelbě z pistole podržel družstvo Petr Bláha, ve střelbě ze samopalu dokonce obsadil Aleš Zedník druhé místo. Střelecká soutěž nesla podtitul „Podzimní memoriál Vasilije Zajceva“ a byla náhradou za zrušenou odstřelovačskou soutěž na Libavé.

Na vrcholku Lysé bylo 20cm sněhu, panoval mráz -6°C a silná mlha. Dvojice Zedník – Bláha se přesto jako družstvo číslo 5 hlásilo kpt. Šimčíkovi jako první.

Ovšem podle pravidel měli na vrcholku být čtyři, proto za tento výkon neobdrželi kýžené body. Dlužno podotknout, že oba využili nabídky Horské služby a na vrchol byli vyvezeni autem. Přes všechny peripetie se družstvo SSK celkově umístilo na pěkném šestém místě a věří, že za rok dosáhne ještě lepšího výsledku.